Jak přehrávat hudbu z mobilu v autě

3. 8. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Většina aut má ve své výbavě rádio, na kterém můžete naladit řadu stanic. Pokud ale chcete poslouchat pouze svůj oblíbený playlist, musíte zvolit jinou možnost. Jednou z nich je i přehrávání hudby přímo z mobilu.

Články na téma audio do auta:

  1. Jak přehrávat hudbu z mobilu v autě - právě čtete

Většina řidičů tráví za volantem dlouhé hodiny. A každá cesta lépe utíká, když při ní můžete poslouchat svoji oblíbenou hudbu nebo moderní podcasty. Pokud vám nepostačuje výběr hudby, kterou vám nabídnou rádia, můžete sáhnout i do vlastních zdrojů. Možnost přehrávat klasické audio kazety už ve většině aut pohybujících se v dnešní době po silnicích nenajdete. Na ústupu už jsou i zásobníky CD s vypálenými písničkami.

Existuje ale řada dalších možností, po kterých můžete sáhnout. Buď můžete hudbu, kterou chcete poslouchat při řízení nahrát na paměťovou kartu či flash disk nebo můžete vše přehrávat přímo z vašeho mobilního telefonu. Pokud zvolíte poslední možnost, můžete vybírat z několika způsobů, jak to udělat.

Možnosti přehrávání hudby z mobilu v autě

Moderní smartphony nabízejí řadu možností, jak audio (nejen v autě) přehrávat. Jejich velká paměť umožňuje nahrání hodin hudby přímo do zařízení nebo na připojenou paměťovou kartu. Někteří uživatelé dávají přednost přehrávání pomocí speciálních aplikací, mezi které patří například populární Spotify.

Samotný způsob přehrávání záleží na délce vaší cesty, náročnosti na kvalitu zvuku a možnostech vašeho vozu. Pokud jedete pouze na krátkou vzdálenost a nechce se vám nic řešit, můžete jednoduše pustit hudbu přímo z telefonu. To vám ale rozhodně nezaručí ten nejkvalitnější přenos.

Další možností je propojení vašeho telefonu pomocí kabelu s autorádiem. Záleží na typu rádia, které máte k dispozici, jestli to bude USB kabel nebo 3,5mm audio jack. Oba druhy kabelů nicméně jednoduše seženete v obchodech s elektronikou nebo i na lépe vybavených benzínových stanicích. Tento způsob vám díky využití všech reproduktorů v autě nabídne kvalitnější hudební zážitek. Ovládání přehrávání bude ale možné převážně pouze přes mobilní telefon. Proto je dobré si pořídit i držák na mobil, abyste při změně písně nebo hlasitosti neztratili pozornost, kterou byste měli věnovat provozu.

Přehrávat hudbu můžete i díky bezdrátovému propojení telefonu a multimediálního displeje ve voze. To je možné pomocí oblíbených aplikací Apple CarPlay nebo Android Auto, které umožňují zrcadlení chytrého telefonu v multimediálním systému auta. Pokud váš mobil i vůz tento způsob umožňují, můžete tak jednoduše ovládat nejen přehrávání hudby, ale i navigaci nebo hovory.

Zdroj médií: freepik

Podobné články