Honda bojuje s koronavirem. Nabízí příplatkový filtr, který ho má zničit

4. 1. 2021 3 min. čtení Aktuality

Někteří výrobci automobilů přišli s nejrůznějšími vylepšeními, která mají pomáhat v boji s koronavirem, respektive s jeho šířením.

Kabinový filtr do automobilu Honda

Články na téma automobilové filtry:

  1. Honda bojuje s koronavirem. Nabízí příplatkový filtr, který ho má zničit - právě čtete
  2. Výměna kabinového filtru klimatizace. Jak na to?
  3. Olejové filtry: Jaký koupit a podle čeho vybírat?
  4. Vybíráme kabinový filtr
  5. Jak často měnit palivový filtr?
  6. Ucpaný palivový filtr - již brzy

Se svým řešením přispěchala už i Honda. Pravda, zatím jen pro kei car N-Box, který se prodává pouze v Japonsku, ale je v plánu rozšíření technologie i na další trhy. Dost pravděpodobně se tedy dočkáme i my.

Kabinové (pylové) filtry v nabídkách e-shopů

Filtr umí ničit viry zvenčí, ale údajně i ty, které si člověk do auta přinese. Tím, že Kurumaku je vlastně další filtr, dodatečně do ventilace instalovaný, tak přesně něj prochází i vzduch, který cirkuluje v autě. Během 15 minut činnosti to má být až 99,8 % všech škodlivých aerosolů.

Kurumaku má povrch pokrytý malými výstupky, jakýmisi ostny, na které se viry chytají. Likviduje je vrstva fosforečnanu zinečnatého. Životnost filtru je 15 000 kilometrů a cenově vychází na 6 400 jenů, což je zhruba 1 320 korun. Podle nás velmi akceptovatelná částka za jakousi záruku lepší hygieny a čistoty v autě.

Zdroj médií: Honda
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Nerad se v nich hrabe, protože to neumí a vždycky mu nějaký šroubek zbyde.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?