Elektrický Hyundai Kona se zúčastní rallye na Novém Zélandu

8. 2. 2021 1 min. čtení Aktuality Hyundai

Elektromobily poskytují výhodu vysokého krouticího momentu, dostupného v podstatě ihned a v jakýchkoliv otáčkách. V určitém směru to z nich dělá ideální závodní stroje.

Konu Ev jsme nedávno testovali a ukázala se ve skvělém světle. Sériový vůz posloužil jako základ pro závoďák, ačkoliv tedy prošel dost zásadními změnami. Samozřejmostí je nový podvozek, což je základ každého auta, které má umět něco předvést na šotolině.

Ne úplně běžná je možnost konfigurovat pohon. Motory mohou být dva anebo také klidně čtyři, přičemž každý z nich ze sebe vydá až 220 kW. Něco nám říká, že s hnanou jen zadní nápravou by to mohla být hodně zábavná zadokolka, která půjde utrhnout prakticky kdykoliv. Ostrá elektrická Kona bude mít v závislosti na konfiguraci hmotnost kolem 1,5 tuny. Zvuk má zatím spíš jako autíčko na vysílačku, ale i na tom konstruktéři ještě zapracují. 16. dubna se vůz předvede na Novém Zélandu a mohlo by to být hodně zajímavé.

Zdroj médií: Paddonrallysport, YouTube
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články