Automobilka Hyundai ukázala i20 N. Auto na okresky, okruh i cesty do práce

22. 10. 2020 2 min. čtení Aktuality Hyundai

Hyundai i30 N a Hyundai i30 Fastback N doplní ještě menší sourozenec i20 N. Nedostane sice hodně povedený dvoulitr, ale i jedna-šestka bude s tímhle autíčkem solidně cvičit.

Hyundai i20 N

Designem samozřejmě i20 N zapadá do "N rodiny". To znamená agresivnější výraz, červené prvky a za nás tedy hodně povedená kola. Vzadu nechybí spoiler, jehož tvar byl údajně inspirován závodní třídou WRC. Vůz bude k dostání v šesti barvách.

Hyundai i20 N

Uvnitř jsou samozřejmě sportovní sedadla a odlišný od klasické i20 je i volant, řadicí páka a sportovní kovové pedály. Ozdobné prvky jsou v barvě Performance Blue a stropnice je černá.

Teď to nejdůležitější - motor. Velmi potentní dvoulitr to tentokrát není, ale i 1.6 T-GDi nabídne zajímavé parametry. Je to mimochodem stejná pohonná jednotka, jaká poháněla před časem testovanou Kiu ProCeed GT a i s tak velkým kombíkem uměla pěkně hýbat.

Hyundai i20 N

Výkon 204 koní a točivý moment 275 Nm budou s bezpochyby na 1 190 kilogramů těžký vůz stačit. Hodnota zrychlení z nuly na sto je 6,7 sekundy a maximální rychlost se zastavila na 230 km/h.

Vylepšena byla převodovka, která bude odolnější a na přání bude možné vybavit auto diferenciálem s omezenou svorností "N Corner Carving Differential". Optimalizací prošla i karoserie, která byla na dvanácti místech vyztužena. Na ostrou jízdu je připraveno i vylepšení zavěšení kol, brzdy a řízení. Okruhové radovánky by se tak neměly na kondici těchto skupin výrazněji podepsat. Auto bude na náš trh uvedeno na jaře příštího roku.

Zdroj médií: Hyundai.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?