Dost děsivé video ukazuje zaparkovanou Teslu, která sama od sebe začala hořet

23. 4. 2019 1 min. čtení Aktuality

Elektromobily jsou fajn do té doby, než začnou samy od sebe hořet. Ano, stává se to i vozům se spalovacími motory, ale poslední dobou je těch hořících elektromobilů nějak nápadně mnoho.

Automobil značky Tesla sám od sebe začal hořet

Představte si, že zaparkujete na běžném parkovišti, v klidu zamknete svůj vůz a jdete třeba nakupovat. Jenže po návratu z nákupů na vás čeká velice nemilé překvapení. Místo svého auta najdete jen ohořelou kostru. Samozřejmě na parkovišti neparkujete jen vy, takže to odskáčou i vozy vedle.

Tak přesně to se stalo jedné Tesle, konkrétně se jednalo o Model S, který prostě jeho majitel zaparkoval a odešel. Bezpečnostní kamera pak zachytila jen kouř, který začal vycházet zespodu vozidla, patrně tedy od baterie. A potom už to byl hodně rychlý proces, vyšlehly plameny a auto je na odpis.

Zatím nikdo neví, co požár způsobilo. Je dost možné, že vina je spíš než na Tesle, na majiteli, který třeba auto po nehodě nenechal odborně opravit a namísto toho dal svoji Teslu do toho servisu, kde si řekli nejnižší cenu. Kdoví...

Každopádně se jedná o poměrně odstrašující video. Požáry elektromobilů jsou ve valné většině o dost horší než požáry vozů se spalovacími motory. Je to způsobeno tím, že baterie se zkrátka nedá jen tak uhasit a již několikrát se stalo, že třeba i den po uhašení se vůz sám znovu vznítil.

Podobné články