Dost děsivé video ukazuje zaparkovanou Teslu, která sama od sebe začala hořet

23. 4. 2019 1 min. čtení Aktuality

Elektromobily jsou fajn do té doby, než začnou samy od sebe hořet. Ano, stává se to i vozům se spalovacími motory, ale poslední dobou je těch hořících elektromobilů nějak nápadně mnoho.

Automobil značky Tesla sám od sebe začal hořet

Tesla v plamenech

Představte si, že zaparkujete na běžném parkovišti, v klidu zamknete svůj vůz a jdete třeba nakupovat. Jenže po návratu z nákupů na vás čeká velice nemilé překvapení. Místo svého auta najdete jen ohořelou kostru. Samozřejmě na parkovišti neparkujete jen vy, takže to odskáčou i vozy vedle.

Tak přesně to se stalo jedné Tesle, konkrétně se jednalo o Model S, který prostě jeho majitel zaparkoval a odešel. Bezpečnostní kamera pak zachytila jen kouř, který začal vycházet zespodu vozidla, patrně tedy od baterie. A potom už to byl hodně rychlý proces, vyšlehly plameny a auto je na odpis.

Příčina požáru je zatím neznámá

Zatím nikdo neví, co požár způsobilo. Je dost možné, že vina je spíš než na Tesle, na majiteli, který třeba auto po nehodě nenechal odborně opravit a namísto toho dal svoji Teslu do toho servisu, kde si řekli nejnižší cenu. Kdoví...

Každopádně se jedná o poměrně odstrašující video. Požáry elektromobilů jsou ve valné většině o dost horší než požáry vozů se spalovacími motory. Je to způsobeno tím, že baterie se zkrátka nedá jen tak uhasit a již několikrát se stalo, že třeba i den po uhašení se vůz sám znovu vznítil.

Zdroj médií: tesla.
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články