Lexus

Lexus je společnost vyrábějící luxusní automobily, která spadá pod japonský koncern Toyota Motor Corporation. Navzdory poměrně krátkému působení si již ve světě vybudovala svou pověst díky velmi kvalitním vozům a jedinečné péči o zákazníky. Společně s mateřskou Toyotou je průkopníkem ve vývoji hybridních pohonů automobilů. Přichází s unikátními technickými i designovými inovacemi, a tak má na kontě už stovky patentů. 

Lexus

  • Země původu: Japonsko
  • Sídlo automobilky: Nagoja, Japonsko
  • Jméno zakladatele: Eiji Toyoda
  • Rok založení: 1989
  • Oficiální stránky: https://www.lexus.cz/

Nejnovější vozidla Lexus v nabídce

Lexus RX 400h SUV 3.3i 155kW automat ojeté hybrid

Lexus RX 400h SUV 3.3i 155kW automat

219 000 Kč
Lexus
Lexus IS 220d sedan 130kW manuál ojeté nafta

Lexus IS 220d sedan 130kW manuál

160 000 Kč
Lexus
Lexus UX 250h 2,0 135kW automat ojeté hybrid

Lexus UX 250h 2,0 135kW automat

690 000 Kč
Lexus
Lexus IS 250 153kW automat ojeté benzín

Lexus IS 250 153kW automat

235 000 Kč
Lexus

další nabídka vozidel Lexus

Nejnovější články o značce Lexus

Představení Lexus RX

Zcela nový Lexus RX se chystá na český trh. Zaujme i řidiče se sportovnějším stylem jízdy.

31. 8. 2022 Tipy a rady

Lexus NX je nejbezpečnější model v historii

Vyspělé technologie a bezpečnostní prvky - takovými slovy by se dal popsat nový model střední třídy NX, který přivedla na trh ja…

12. 1. 2022 Aktuality

Představení nového Lexusu NX - bezpečnější, výkonnější, elektrifikovanější

Včera jsme se v Praze zúčastnili prezentace nového Lexusu NX. Popravdě dostal tolik vylepšení a novinek, že se všechny ani neveš…

30. 7. 2021 Aktuality

Lexus LC Convertible byl zmražen a následně 12 hodin týrán

Nasimulovat se dá leccos, ale sebelepší simulace prostě nemá všechny aspekty reálného světa. Automobilka Lexus se rozhodla zmraz…

28. 5. 2021 Aktuality

další články o Lexus

Prodejci vozidel Lexus

vyhledat prodejce vozidel v okolí

Autoservisy Lexus

vyhledat autoservis v okolí

Historie značky Lexus

Píše se rok 1983, když se začíná pod střechou Toyoty rýsovat nový projekt s cílem vytvořit takový luxusní vůz, který by byl schopen konkurovat těm prvotřídním na trhu. Historicky první model značky je uveden v roce 1989, kdy vzniká i samotná společnost. Jedná se o model LS 400, který zvedá dosavadní laťky v oblasti kvality a přidané hodnoty. Během prvního měsíce se ho prodají skoro tři tisíce kusů. Roku 1990 vstupuje Lexus na evropský trh právě s již zmíněným modelem. 

Během následujících let Lexus začíná vévodit žebříčku společnosti J.D. Power, který sleduje spokojenost zákazníků. Souběžně s tím samozřejmě rozšiřuje svou produktovou řadu a přichází jak s úplně novými modely, tak s dalšími generacemi těch již existujících. Do vozů jsou dávány ty nejmodernější technologie a jejich design se vyznačuje termíny "rafinovaná elegance" či "překvapivá jednoduchost". V roce 2005 je značka uvedena na japonský trh společností Toyota Motor Corporation. O rok později je představen první výkonný sedan na hybridní pohon v tomto prémiovém segmentu. 

V roce 2017 Lexus představuje prémiovou sportovní jachtu, která předznamenává vstup automobilky do dalších oblastí lidského života a trávení volného času. Součástí kreativních řešení propagačních kampaní Lexusu se stávají známé osobnosti jako např. zpěvák will.i.am či herec Jude Law. Poslední roky zažívá Lexus na evropském trhu jeden z největších meziročních růstů prodejů. 

Zajímavosti o společnosti Lexus

  • V USA zaujímá Lexus první příčku v prodeji luxusních automobilů, celosvětově je na čtvrtém místě. 
  • Lexus se v roce 2021 umístil jako nejspolehlivější značka automobilů na světě v žebříčku Consumer Reports.
  • Nový paket Lexus Safety System+ jako první představuje intuitivní detekci chodců s aktivním řízením. To znamená, že pokud vůz s tímto systémem detekuje osobu v jízdním pruhu a hrozí bezprostřední srážka, bude se snažit zbrzdit a vyhnout se v rámci jízdního pruhu pohybující se překážce. 

Modely vozů Lexus

Nabídka vozů Lexus v současnosti čítá celkem 8 modelů v 87 variantách. V karosérii SUV jsou nabízeny hospodárné modely UX, RX a NX s autonomním dobíjením, tedy bez nutnosti používání kabelů a zásuvek. 

Kdo zatouží po sedanu, může si vybrat z modelů ES a LS. První verze manažerského sedanu ES byla uvedena v roce 1989 a dnes tento automobil zaujímá ústřední pozici v nabídce Lexus. Ve stejném roce byla vypuštěna i vlajková loď Lexusu – model LS. Od roku 2017 je na trhu již pátá generace toho prvotřídního vozu.

Lexus nabízí i několik luxusních kupé. Model LC si můžete pořídit jak s benzínovým motorem, tak na hybridní pohon. Obdoba toho modelu, model LC 500 CONVERTIBLE poskytuje díky sklápěcí střeše plnohodnotný zážitek z kabrioletu. Posledním vozem vyráběným v této karoserii je závodní kupé RC F

Modely Lexus

Modely Lexus

Modely Lexus

Fotografie automobilů značky Lexus (14 fotek)