Definice zpětného leasingu na auto a jeho výhody

18. 8. 2022 2 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Financování nákupu vozidla Jak vybrat finanční leasing Jak vybrat operativní leasing Základní info k finančnímu leasingu Základní info k operativnímu leasingu

Čas od času se většina lidí dostane do finanční tísně. Pokud se v této situaci ocitnete, máte jako majitel automobilu o možnost víc, jak toto náročné období překlenout. Můžete využít zpětný leasing na auto.

Články na téma leasing na auto:

  1. Zpětný leasing automobilů: Definice a výhody - právě čtete
  2. Auto na leasing bez akontace. Jde to?
  3. Jak funguje leasing na auto
  4. Auta z leasingu na prodej

Zpětný leasing a definice

Zpětný leasing nabízí možnost, jak získat finanční hotovost za relativně krátký čas. Přestože v Čechách není ještě příliš rozšířený, několik finančních a leasingových společností ho v nabídce má. Pokud ho chcete využít, musíte jednu z těchto společností kontaktovat a nabídnout jí svoje auto k odkoupení. Po důkladném prověření stavu vozu a stanovení výkupní ceny sepíšete s leasingovkou smlouvu. Tím se společnost stává majitelem a pronajímatelem vašeho vozu. Vy si ho pak, stejně jako při klasickém leasingu, pronajímáte za dohodnutou měsíční částku a můžete ho dále využívat. Čím déle budete vůz splácet, tím více samozřejmě zaplatíte na úrocích. Po kompletním splacení se vůz opět stává vaším majetkem.

Zpětný leasing automobilů a jeho výhody

Zpětný leasing na auto má několik nesporných výhod:

  • Nižší míra úroku – při využití zpětného leasingu získáte nižší úrok, než nabízí finanční domy při využití kreditní karty. Zároveň máte garantované podmínky zpětného leasingu na auto po celou dobu jeho trvání.
  • Bezúčelová půjčka – zpětný leasing můžete využít na cokoliv bez udání důvodu. Nikdo se vás nebude ptát, jestli jste ztratil práci a potřebujete získat finance jinou cestou nebo se vám krátkodobě zvedly životní náklady. Peníze budete mít k dispozici.
  • Daňové výhody pro podnikatele – jste-li podnikatelem, můžete využívat podobných daňových úlev jako při klasickém leasingu.
  • Rychlá dostupnost – hotovost získáte rychle. Po posouzení stavu vozu a sepsání smlouvy, vám budou peníze vyplaceny.

Zpětný leasing auta a jeho nevýhody

Zpětný leasing má samozřejmě i několik nevýhod, které vám mohou jeho využití zkomplikovat nebo rovnou překazit:

  • Horší dostupnost pro starší auta – automobily, která už se po silnicích nějaký ten rok prohání a mají pár šrámů, nemají velkou hodnotu. O takové vozy nemají leasingové společnosti zájem. Jste-li například majitelem starého favorita, nemáte moc velkou šanci leasing využít.
  • Nejste vlastníkem auta – při využití zpětného leasingu se majitelem vozu stává společnost, která ho poskytuje. Vy jste do doby splacení pouze nájemcem.

Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?