PRÁCE 🧰

Vybrali jsme za vás: Letní pneu 205/55 R16

4. 4. 2023 6 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Jak vybrat pneu Typy pneumatik Rádce motoristy

Letní pneumatiky jsou základem bezpečné jízdy během teplých měsíců a při vyšších teplotách. Při výběru správných letních pneumatik je důležité zvolit ty, které poskytnou optimální výkon a bezpečnost pro vaše vozidlo. V tomto článku se zaměříme na letní pneumatiky v rozměru 205/55 R16, který je často používaný pro osobní vozy střední třídy a nabízí dobrý kompromis mezi výkonem, jízdní pohodou a úsporností.

Průvodce letních pneumatik v rozměru 205/55 R16

Články na téma testy letních pneumatik dle rozměru R16:

  1. Test letních pneumatik 205/55 R16
  2. Test letních pneumatik v rozměru 195/55 R16 a 195/65 R15
  3. ADAC zveřejnila výsledky testování letních pneumatik 205/55 R16
  4. Jaké letní pneu v rozměru 205/55 R16
  5. Průvodce letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 - právě čtete

Podíváme se na přednosti a nevýhody jednotlivých značek a modelů letních pneumatik v tomto rozměru, abyste si mohli snadněji vybrat ty nejvhodnější pro vaše vozidlo a vaše potřeby.

Pneumatiky prémiové třídy

Pneumatiky prémiové třídy v rozměru 205/55/16 jsou oblíbenou volbou pro mnoho řidičů. Tyto pneumatiky nabízejí nejvyšší úroveň bezpečnosti, výkonu a komfortu. Výrobci prémiových pneumatik se zaměřují na neustálé vylepšování svých produktů pomocí nejnovějších technologií a materiálů, což vede k delší životnosti pneumatik a lepšímu výkonu v různých podmínkách.

V této kategorii najdeme značky jako Michelin, Continental, NokianTyres, Continental, Bridgestone a Dunlop, které jsou proslulé svými vysokými standardy a špičkovými výkony. Pneumatiky prémiové třídy jsou sice dražší než pneumatiky nižších tříd, ale nabízejí nejvyšší kvalitu a bezpečnost pro vaše vozidlo.

Nokian Wetproof

V testu německého ADAC dosáhla pneumatika od Nokianu v rozměru 205/55 R16 na vynikající 5. místo. Tento typ pneumatiky se pyšní vysokou úrovní bezpečnosti a výkonu na mokrých površích. Kromě toho je charakterizována tichou a komfortní jízdou, což ji činí ideální volbou pro každodenní použití. Navzdory tomu, že patří do kategorie prémiových pneumatik, stále je Nokian Wetproof cenově dostupná volba, která se pohybuje okolo 1 800 korun za kus.

Bridgestone Turanza T005

Bridgestone Turanza T005 v rozměru 205/55 R16 je kvalitní letní pneumatika, která se umístila na třetím místě v testu Tyre Reviews 2023. Tato pneumatika je oceněna pro svůj vynikající výkon a dlouhou životnost. Díky použití speciálních technologií nabízí Turanza T005 vynikající jízdní vlastnosti na mokrém i suchém povrchu, dobrou stabilitu a komfort. Cena pneumatiky Bridgestone Ruranza T005 se pohybuje okolo 2 200 korun za kus.

Continental PremiumContact 7

Letní pneumatika Continental PremiumContact 7 v rozměru 205/55 R16 patří mezi velmi kvalitní volby. V testu provedeném Tyre Reviews 2023 získala první místo díky svým vynikajícím jízdním vlastnostem na mokru i suchu, vysoké úrovni bezpečnosti a nízké hlučnosti. Tato pneumatika je vhodná pro širokou škálu vozidel a nabízí nové technologie pro zvýšení odolnosti a snížení spotřeby paliva, například "GreenChili 2.0" směs. Continental PremiumContact 7 má dlouhou životnost a stojí přibližně 2 000 korun za kus.

Dunlop Sport BluResponse

Dunlop Sport BluResponse je letní pneumatika pro osobní automobily, která klade důraz na snížení spotřeby paliva a zlepšení jízdního komfortu. V rozměru 205/55 R16 získala tato pneumatika 16. místo v testu, který provedla organizace ADAC v roce 2023. Přestože se Dunlop Sport BluResponse umístila v průměru, stále je to kvalitní volba s průměrnou cenou kolem 2 000 korun.

Prémiové letní pneumatiky 205/55 R16 s dopravou zdarma

Pneumatiky střední třídy

V rozměru 205/55/16 existuje mnoho výborných možností pneumatik střední třídy. Tyto pneumatiky nabízejí solidní výkon a kvalitu za přijatelnou cenu. Některé z nejlepších značek v této kategorii zahrnují Uniroyal, Kumho, Hankook, Firestone nebo Fulda. Tyto pneumatiky jsou vhodné pro řidiče, kteří hledají rovnováhu mezi kvalitou a cenou.

Kumho Ecsta HS52

Letní pneumatika Kumho Ecsta HS52 v rozměru 205/55 R16 obsadila osmé místo v testu Tyre Reviews 2023. Tento typ pneumatik nabízí vysoký výkon za přijatelnou cenu, která se pohybuje okolo 1 500 korun. Podle testů má pneumatika dobré jízdní vlastnosti, zejména na suchu, kde dosahuje vysoké úrovně trakce a stability. Kumho Ecsta HS52 je také charakterizována nízkým valivým odporem, což přispívá k nižší spotřebě paliva.

Hankook Ventus Prime 4

Letní pneumatika Hankook Ventus Prime 4 v rozměru 205/55 R16 získala sedmé místo v testu organizace Tyre Reviews 2023. Pneumatika pochází od jihokorejské společnosti Hankook a nabízí skvělý poměr mezi výkonem a cenou. Díky svému designu poskytuje vysokou přilnavost na mokrém i suchém povrchu a zároveň se vyznačuje nízkou hlučností, což zajišťuje pohodlnou jízdu. Cena pneumatiky Hankook Ventus Prime 4 se pohybuje okolo 1 600 korun.

Firestone Roadhawk

Pneumatika Firestone Roadhawk v rozměru 205/55 R16 je letním modelem, který se umístil na 20. místě v testu ADAC. Je vhodná pro běžná osobní vozidla a nabízí vyvážený výkon v oblasti brzdové dráhy na mokrém i suchém povrchu, odolnosti proti aquaplaningu a pohodlné jízdní vlastnosti. Cena pneu Firestone Roadhawk se pohybuje okolo 1 700 korun.

Fulda EcoControl HP2

Letní pneumatika Fulda EcoControl HP2 s rozměrem 205/55 R16 se umístila na 13. místě v hodnocení ADAC. Tato pneumatika nabízí vynikající rovnováhu mezi výkonem a nízkou spotřebou paliva, což ji činí ideální volbou pro řidiče. Díky použitým technologiím při výrobě poskytuje Fulda EcoControl HP2 vynikající přilnavost na suché i mokré silnici, snižuje riziko aquaplaningu a zároveň nabízí tišší jízdu. S cenou kolem 1 700 korun se řadí Fulda EcoControl HP2 mezi cenově dostupnější pneumatiky střední třídy.

Letní pneumatiky 205/55 R16 střední třídy s dopravou zdarma

Pneumatiky ekonomické třídy

Mezi pneumatiky nízkonákladové třídy, které lze pořídit v rozměru 205/55/16, patří například Fortune, Laufenn, Barum, Sava nebo Matador. Tyto pneumatiky jsou cenově dostupnější než prémiové nebo střední třídy, ale zároveň mohou nabízet nižší výkon a kratší životnost. Je třeba pečlivě zvážit, zda jsou vhodné pro konkrétní typ vozidla a použití, a zda jsou schopny zajistit dostatečnou úroveň bezpečnosti a spolehlivosti na silnici.

Fortune FSR901

Pneumatika Fortune FSR901 spadá do kategorie ekonomických pneumatik. Podle hodnocení uživatelů se jedná o solidní pneumatiku, která má dobrou trakci jak na suchu, tak na mokru, a současně je také tichá. Nicméně existují recenze, které uvádějí, že v porovnání s prémiovými nebo pneumatikami střední třídy má tato pneumatika nižší výkon a horší ovladatelnost na mokru. Průměrná cena této pneumatiky se pohybuje okolo 1 200 korun.

Sava Intensa HP2

Pneumatika Sava Intensa HP2 je letním modelem s rozměrem 205/55 R16. Její hlavní předností je nízká hlučnost a dobrá ovladatelnost na mokru. Díky speciálnímu dezénu zajišťuje též kratší brzdnou dráhu. Za pneumatiku Sava Intensa HP2 zaplatíte přibližně 1 500 korun.

Barum Bravuris 5HM

Letní pneumatika Barum Bravuris 5HM je určená pro osobní automobily s rozměrem 205/55 R16 a podle testu organizace ADAC obsadila 24. místo. Tato cenově dostupná pneumatika nabízí dobrou kontrolu na mokrém povrchu a má nízký valivý odpor. Nicméně, v testu byla kritizována za horší výkon na suchém povrchu a vyšší hlučnost. Barum Bravuris 5HM patří do kategorie ekonomických pneumatik a lze ji pořídit za cenu okolo 1 500 korun.

Laufenn S Fit EQ+ LK01

Letní pneumatika Laufenn S Fit EQ+ LK01, vyráběná společností Hankook, patří mezi pneumatiky střední třídy. Podle testu provedeného organizací ADAC v roce 2021 se umístila na 39. místě ze 50 testovaných modelů. Tato pneumatika nabízí solidní výkon a dobrou ovladatelnost na suchu a mokru. Cena Laufenn S Fit EQ+ se pohybuje v průměru kolem 1 500 korun, což ji řadí mezi cenově dostupnější modely střední třídy.

Letní pneu 205/55 R16 ekonomické třídy s dopravou zdarma

Zdroj info: Pneumatiky, Oponeo, odborník, Barum, Pneuteka.
Zdroj médií: Depositphotos.
Nikola Vrablová

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svůj německý šestiválec.

Podobné články