VIDEO: Podívejte se, jak řádí Ken Block na slavné čínské hoře Tianmen

20. 11. 2019 1 min. čtení Aktuality Ford

Zakroucená silnice hory Tianmen v Číně se stala oblíbeným místem na předvádění schopností automobilů a jejich pilotů. Volkswagen tam ukázal schopnosti svého elektromobilu ID.R a teď se tam předvedl i Ken Block.

VIDEO: Podívejte se, jak řádí Ken Block na slavné čínské hoře Tianmen

Ken Block a jeho Ford F-150 Hoonitruck

Jeho Ford F-150 Hoonitruck má výkon 914 koní, což je dostatečná porce na to, aby šel vůz utrhnout do driftu v podstatě kdykoliv. Silně upravený původní pick-up z roku 1977 byl očesán prakticky až na karoserii. Dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,5 litru má svůj původ v závodním Fordu GT. Pohonné jednotce sekunduje šestistupňová sekvenční převodovka a síla je přenášena na všechna čtyři kola. Karoserie byla samozřejmě rozšířena a z důvodu bezpečnosti přibyl i trubkový rám. Zajímavým detailem je pak nekrytý pohled na zadní zavěšení.

Ken Block se s tím opravdu nemazal a jako obvykle jsou jeho průjezdy zatáčkami plné řevu vytočeného motoru, kouře a především až chirurgické přesnosti. Vtipným prvkem jsou kolečka kolem pandy na hoverboardu. Naopak hodně dramaticky působí zpomalené záběry, na kterých se zadek auta až nebezpečně přibližuje betonovým blokům, za kterými už je jen strmá skála. Ken Block zkrátka umí řídit i bavit.

Zdroj médií: youtube

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční auto-moto nabídky. Chcete o nich vědět?