Škoda nebude sponzorovat Mistrovstvím světa v ledním hokeji v Bělorusku

18. 1. 2021 1 min. čtení Aktuality

Letošní mistrovství světa v u nás velmi populárním sportu - ledním hokeji, se má konat v Lotyšsku a Bělorusku. Druhá jmenovaná je ale zároveň země, kde dochází k porušování lidských práv. 

Mladoboleslavská automobilka sponzoruje Mistrovstvím světa v ledním hokeji již 28 let. Ostatně, je to asi nepřehlédnutelné, logo škodovky je vidět snad v každém záběru a v rozích kluziště bývají za mantinely naleštěné vozy s okřídleným šípem ve znaku. Finanční participace na turnaji tak asi bude dosahovat dost závratných částek.

Podle poměrně krátké tiskové zprávy a prohlášení zástupců Škody v médiích nebude automobilka sponzorovat mistrovství světa, pokud se bude skutečně v Bělorusku konat, ačkoliv by se jednalo pouze s "spolupořadatelství" s Lotyšskem. Dává tak jednoznačně najevo, že nesouhlasí s porušováním lidských práv, ke kterému v zemi vedené diktátorským prezidentem Lukašenkem dochází.

Zdroj médií: Škoda
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?