Rolls-Royce slaví úspěch, loni se prodalo přes 5 tisíc aut této značky

13. 1. 2022 1 min. čtení Aktuality

Nedostatek financí se zřejmě netýká pár horních procent obyvatelstva světa, kteří si v loňském roce dopřáli do svých garáží luxusní vozy britské výroby.

Rolls-Royce slaví úspěch, loni se prodalo přes 5 tisíc modelů značky

Ani koronavirová krize, ani nedostatek čipů nezabránily britské značce prodat nejvíce vozů ve své 117leté historii. Přesněji se prodalo 5586 aut, což je o 49 % více než za rok 2020. Vozy šly nejvíce na odbyt v Číně, Americe a Asii.

Nejvíce se prodával model Ghost, dále pak Phantom a Cullinan. Již teď má automobilka přijaté objednávky na tyto modely pro rok 2022 a výrobní závody jedou na maximální kapacitu - tedy 18 hodin denně, aby uspokojily náročné zákazníky a vozy se k nim co nejdříve dostaly. Průměrná čekací doba na nový automobil je jeden rok.

Klienti značky se mohou těšit i na jednu novinku, která už není tak horkým tajemstvím. A to na uvedení prvního čistě elektrického vozu Spectre. Ten by měl vstoupit na trh na konci příštího roku. Holt elektromobilita si našla cestu i do tohoto luxusně dekadentního světa automobilů.

Zdroj info: BMW. Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články