Prototyp nového Subaru BRZ spatřen na silnicích

14. 8. 2020 2 min. čtení Aktuality

Automobilka Subaru minulý měsíc ukončila objednávky na výrobu nových BRZ 2020 v Japonsku. Nové BRZ by chtěla automobilka začít prodávat v roce 2022. Tyto špionážní záběry, které slouží jako důkaz o tom, jak daleko v průběhu vývoje na náhradě došlo, mají tedy určitou důvěryhodnost. 

Prototyp nové generace Subaru BRZ byl spatřen poblíž vývojového centra Michigan v jihovýchodní části Michiganu společně s Fordem Mustangem, který nám nyní slouží jako "porovnání".

prototyp Subaru BRZ v porovnání s Forem Mustangem

Prototyp má na fotografiích stále bohužel maskovací fólii, ze které ale i přes to můžeme vypozorovat alespoň pár vzhledových vlastností vozu, které, až na pár výjimek, vypadají stejně jako současné BRZ.  Především se zdá, že tento prototyp postrádá přehnané linie předních a zadních blatníků současného automobilu a místo toho se automobilka rozhodla pro čistší a elegantnější tvar. Zadní část připomíná staré Hyundai Genesis Coupe, nebo dokonce z některých úhlů Mercedes-Benz C-Class kupe.

Také čtěte

Subaru přechází na elektromobily

Japonská automobilka Subaru chce do roku 2025 uvést na trh svůj první elektromobil. Do roku 2035 pak chce mít elektrifikované vš…

22. 1. 2020 Aktuality

prototyp Subaru BRZ

Je povzbuzující, že prototyp je zde viditelně menší než Mustang, ke kterému je stále přirovnáván. I přes to, že by stačilo dojít k závěru, že Subaru útočí na výkon Mustangu, mějte na paměti, že Subaru a Toyota nikdy nebudou potřebovat tolik energie, aby udržely krok s větším a těžším Mustangem. Očekává se, že Subaru i Toyota budou mít až 300 koňských sil, to si u Mustangu mohou nechat jen zdát.

prototyp Subaru BRZ

Informace přinesl web autoblog.com a carscoops.com

Zdroj médií: S. Baldauf/SB-Medien for carscoops.com

Fotogalerie (8 fotek)

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?