Porsche znovuotevřelo svůj testovací okruh v Nardo

15. 7. 2019 1 min. čtení Aktuality

Testovací okruh je jedno z mála míst, možná jediné, kde je možné dosáhnout rychlosti i přes 400 km/h a udržovat ji, dokud autu nedojde palivo. Porsche ho zrekonstruovalo, aby byl ještě rychlejší a bezpečnější.

Automobil značky Porsche na znovuotevřeném okruhu v Nardo

Obrovský kruh je v podstatě rovinkou, protože je tak naklopený, že řidič ani zatáčet nemusí, prakticky jen udržuje vůz v přímém směru. To umožňuje nejen vyzkoušet chování za vysokých rychlostí, ale třeba také testovat asistenční systémy. 12,6 kilometru dlouhá trať o šířce 16 metrů prošla v poslední době rekonstrukcí, která byla nedávno dokončena.

Okruh Nardo z ptačí perspektivy

Ta spočívala především v položení nového povrchu a instalaci systému bezpečnostních bariér, které si navrhlo samo Porsche. Rekonstrukce a vylepšení stálo 35 milionů eur, což je asi 895 milionů korun.

Nardo ale není jen jeden obrovský okruh. Pozemek velký přes 700 hektarů ukrývá i přes 20 dalších testovacích tratí, míst kde se dají zkoušet třeba systémy autonomního řízení nebo nabíječky pro elektromobily. Porsche si samozřejmě nenechává vše jen pro sebe, Nardo využívá i zhruba 90 dalších firem, které mají něco společného s výrobou automobilů.

Okruh Nardo z ptačí perspektivy

Podobné články