Porsche představila nové 718 Cayman a Boxster GTS 4.0

17. 1. 2020 1 min. čtení Aktuality Porsche

Nové modely nižší řady Cayman a Boxster vybavené čtyřlitrovým atmosferickým šestiválcem budou na německý trh uvedeny v březnu tohoto roku.

Již v minulém roce německý výrobce automobilů přislíbil produkci nových modelů vybavených plochým atmosférickým šestiválcem. Aktuálně byly na trh uvedeny nové verze GTS s označením 4.0 pro Cayman i Boxster. Tyto modely se tak přiblížily Caymanu GT4 a Spyderu, i když s výkonem o 15 kW nižším - 294 kW (400 koní).

porsche

Současně uvedené modely jsou vybaveny šestistupňovou manuální převodovkou s omezovačem v 7 800 otáček za minutu. Aby nové vozy odpovídaly současným trendům a omezila se spotřeba paliva a tím i produkce emisí, je zde nainstalován systém deaktivace poloviny válců při nízké zátěži.

Oba tyto vozy zvládnou akceleraci z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy a jsou schopny dosáhnout maximální rychlosti 293 km/h. Vyšší výkon si vyžádal i instalaci výkonnějších brzd. Na předních kolech jsou umístěny kotouče o průměru 350 mm, na zadních 330 mm. Další součástí výbavy je i zvučnější sportovní výfukový systém, samovodný diferenciál, sportovní odpružení PASM s výškou o 20 mm nižší, systém vektorování točivého momentu a balíček Sport Chrono.

porsche

Nové modely GTS budou snadno rozpoznatelné díky ztmaveným světlometům, černým 20palcovým diskům a dalším doplňkům. V interiéru nově najdeme karbonové obložení a čalounění Alcantarou.

Zdroj médií: porsche.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?