Okruhová verze Fordu Mustang už putuje k zákazníkům

4. 6. 2021 1 min. čtení diskuze (0) Aktuality Ford

Ford Mustang Mach 1 je dle automobilky nejvýrazněji orientován na jízdu na závodním okruhu. Za tímto účelem byl samozřejmě mocně vylepšen.

Oproti Mustangu GT generuje Mach 1 o 22 % vyšší přítlačnou sílu a z nuly na sto zrychlí za 4,4 sekundy. Pětilitrová, celohliníková V8 má výkon 338 kW (460 koní). Agregát byl opatřen otevřených vzduchovým filtrem, upraveným sacím traktem a vstřikování kombinuje přímý a nepřímý vstřik. Upraveno bylo i mazání, které dostalo přídavný chladič oleje.

Z řazení je na výběr buď manuální šestistupňová skříň Tremec 3160, nebo samočinná převodovka s deseti rychlostními stupni, která je speciálně uzpůsobena sportovnímu zaměření auta. Obě skříně mají vlastní chladič oleje a chlazen je taktéž samosvorný diferenciál. Tlumiče MagneRide®2 mají elektronicky regulovanou magnetoreologickou náplň, tužší jsou pružiny i stabilizátory. Základní cena modelu je 1 649 900 korun.

Zdroj médií: Ford
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články