Odpružená pneumatika? V Rusku to vyzkoušeli

24. 5. 2021 1 min. čtení Aktuality

Pneumatiky při správném nahuštění zajišťují optimální jízdní komfort a kontakt s vozovkou. Rusové ale přišli s nápadem, že by to možná šlo dělat o něco lépe.

Borci z Garage 54 se opět předvedli! Koncept odpružení na samotném kole už tu byl, tak se rozhodli, že se podívají na to, proč se ve větší míře neprosadil. Šli na to tak jak mají ve zvyku - žádné laboratoře nebo dokonce výpočty. Prostě koupili pružiny a navařili je na kolo.

Kolem dokola je ještě plechová obruč, na kterou poté přidělali ještě běhoun pneumatiky. Vypadá to sice hodně punkově, ale svůj účel to splní. Tedy, minimálně na chvíli. Už první pokus totiž ukázal na to, že pružiny jsou příliš měkké a jdou na nerovnostech "na doraz" a pak taky došlo k roztržení běhounu. Nakonec se ale obešli i bez něj. Následovalo přezutí na zadní nápravu, které ukázalo, že tam funguje "vylepšené" kolo o poznání lépe. V praxi se ale asi ničeho podobného nedočkáme.

Zdroj médií: YouTube/Garage 54
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články