Nový Mercedes S-Class uspěl v losím testu na jedničku

7. 6. 2021 1 min. čtení diskuze (0) Aktuality Mercedes-Benz

Velká a těžká auta to mají při prudkých manévrech... no těžké. Mercedes S-Class ale dokazuje, že je nejen velmi komfortním vozem. Když na to přijde, zvládne i losí test poměrně hravě.

Pokud jste s nejnovějším "eSkovým" mercedesem trochu obeznámeni, tak vám možná svítá - zatáčení s pomocí zadní nápravy by mohlo být klíčem k úspěšně provedenému prudkému manévru. Není tomu tak! Testovaný vůz byl "jen" S400d 4Matic bez zadních natáčecích kol.

Na Mercedesu testovací pilot chválí, že i přes zásah asistenčních systémů je chování auta pořád skvěle předvídatelné. S nastavením režimu Sport+, který přiblíží podvozek o 17 mm blíže k asfaltu, se povedlo projít losím testem v maximální rychlosti 74 km/h. Skoro se to povedlo i při 76 km/h, ale už to nebylo tak čisté. V praxi by se ale vůz na silnici pravděpodobně udržel. 79 km/h pak ukázalo, že sice je možné do určité míry zachovat manévrovatelnost, ale hybnost těžkého auta prostě nijak skrýt nelze. Na poměry třídy si ale vedl vůz excelentně.

Zdroj médií: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=2owGiIqSzLg)
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články