Nejlevnější auto na operativní leasing v listopadu 2020

30. 11. 2020 3 min. čtení Tipy a rady

Každý rok nové auto? To není problém, pokud na financování auta zvolíte právě operativní leasing. Jak se ale v nabídce vyznat, když chcete mít sice dobré auto, ale za nízkou cenu pronájmu?

Nejlevnější operativní leasing na auto

Trend financování aut si oblibují nejen podnikatelé, ale také soukromé subjekty. S operákem totiž odpadá hned několik starostí, o které se musíte starat při běžném vlastnictví auta nebo při placení úvěru.

Pro koho se hodí

Zejména pro lidi, kteří auto nemají, ale chtěli by. Navíc pro takové, kteří si nechtějí brát úvěr, ale za to by například co rok nebo dva chtěli jiné auto. Není tak ani problém, aby si na operák vzala dopravní společnost například kamióny.

Výhodou bezesporu je, že nemusíte platit žádnou akontaci. Stejně tak, že v měsíční splátce máte zahrnut veškerý servis, jako je například přezutí pneumatik, servisní kontroly nebo dálniční známka. Jediné co je vaší starostí, je tankování a pravidelné placení.

Pozor ale na maximální nájezd kilometrů za rok, mohli byste se po jejich překročení nedoplatit. Nezapomeňte se tedy doptat, kolik se platí za každý kilometr navíc, ať jste v obraze, kdyby náhodou.

Dle čeho vybírat

Nedá se jednoznačně říct, které auto je to nejlepší a zároveň nejvýhodnější na operativní leasing. Na trhu se totiž nachází nespočet firem, které operák poskytují. Stejně tak se cena liší, pokud si auto berete na delší dobu než je jeden rok. A zřejmě si vůz nebudete vybírat jen dle ceny, když se vám samotný stroj nebude líbit. V těchto ohledech je to celkem individuální záležitost.

Je třeba brát ohled také na to, jestli chce člověk auto s automatem nebo manuální převodovkou, malý hatchback nebo velké SUV. Máte raději benzínová nebo naftová auta? To vše si člověk může jednotlivě nakonfigurovat a následně na stránce vyleze nabídka šitá na míru.

Nezapomínejte na to, že většina nabídek bude uvedena vždy bez DPH, a tak je nutné ji ve finální splátce připočítat. Co se tedy jeví na první pohled jako skvělý kup, po přičtení DPH už moc není. Nejčastěji si lidé berou na operák Škodovky a vozy Volkswagen.

Tipy na automobily

Například společnost Leaseplango nabízí nejlevněji Škodu Fabia Combi 1.0 TSI, 70 kW, manuál, s ročním nájezdem 15 tisíc kilometrů a na 3 roky od 4785 korun bez DPH, v případě pronájmu na pět let se stejným ročním nájezdem je cena 5077 korun bez DPH.

U OlfinCar si můžete jako nejlevnější zvolit Škodu Scalu v manuálu, 1.0 TSI za 4560 korun bez DPH nebo Toyotu Corollu 1.6 s výkonem 97 kW, měsíčně za 6300 korun bez DPH. Naproti tomu automobilka Hyundai nabízí model i10 na 3 roky s maximálním nájezdem 20 tisíc kilometrů ročně za 4452 korun bez DPH.

Na stránkách Levný Operák si můžete vybrat ze široké škály modelů. Kdo chce jezdit stylově, může si zvolit klidně Land Rover Discovery na dva roky s maximálním nájezdem 40 tisíc kilometrů za 9599 korun bez DPH. Kdo naopak oželí prostor a luxus, může zvolit maličký Fiat 500, který lze mít už od 3400 korun bez DPH měsíčně. Pro více místa, ale za nepříliš vysokou cenu klidně zvolte Kiu Ceed na tři roky od 4490 korun bez DPH.

Zdroj médií: redakce.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články