Kde nejlépe prodat auto na internetu?

24. 9. 2022 4 min. čtení Tipy a rady

Online prodej je v současné situaci čím dál obvyklejší, a to nejen pokud jde o ojeté vozy. V internetových bazarech a na dalších prodejních místech najdete širokou nabídku zboží ze všech možných oblastí. Díky tomu se tam nachází i řada potenciálních kupců automobilů. Tak proč je neoslovit.

Kde prodat auto na internetu

Články na téma jak prodat auto online:

  1. Inzerce aut: Jak snadno a rychle prodat auto
  2. Jak na prodej auta online
  3. Prodej ojetého auta přes inzerát
  4. Kde prodat auto na internetu - právě čtete

Možnosti prodeje aut online

Když se rozhodnete prodat svoje ojeté auto na internetu, máte spoustu možností, kde ho potenciálním kupcům nabídnout. Jak vybrat tu pro vás nejvýhodnější? Nejsnazší variantou je nabídnout vůz svým kamarádům nebo známým. Pokud se mezi nimi najde vhodný zájemce, máte vyhráno. A prodáno bez větších starostí.

Jestliže tato možnost neklapne, musíte hledat kupce jinde. Když si na to troufnete, můžete auto prodat sami. V tom případě ale musíte počítat s tím, že strávíte nějaký čas čištěním auta, jeho nafocením, přípravou inzerátu a pak samozřejmě i papírováním. Nicméně si můžete říct o částku podle svých představ. Další možností je prodej přes online autobazar. Tak sice dostanete méně peněz, ale odpadne vám řada starostí. Záleží jen na vás, kterou cestou se dáte.

Nabídka ojetých vozů od soukromých inzerentů

Kde inzerovat na internetu

Pokud jste se rozhodli prodat auto na vlastní pěst, můžete svůj perfektně připravený inzerát umístit na bazarové stránky, které se specializují na motoristy. Mezi největší inzertní servery v ČR patří web sauto.cz. Určitě stojí za to vložit inzeráty také na obecné inzertní stránky. Pohybuje se tam spousta lidí, kteří jsou ochotní utrácet svoje peníze. K tomuto účelu můžete využít třeba stránky bazos.cz. Další čím dál populárnější možností je využití prodejních kanálů na sociálních sítí. Pokud máte profil třeba na Facebooku, tak proč jej nevyužít.

Jestliže si zvolíte možnost online prodeje přes autobazar, myslete na to, abyste vybrali takový, který bude důvěryhodný a zároveň dokáže zaujmout potenciální kupce. Díky tomu auto prodáte rychle a bez zbytečných starostí.

Nabídka aut v autobazarech

Když chcete koupit ojeté auto

Jste v opačné situaci a hledáte místo kde nejlépe koupit auto na internetu? Není nic jednoduššího než projít různé inzertní stránky a tam si podle svých požadavků najít to pravé vozidlo pro vás a vaši rodinu. Ale i když je možné velkou část procesu zvládnout online, nezapomeňte na to si vybrané auto pořádně prohlédnout a vyzkoušet. Abyste si nepořídili pověstného zajíce v pytli.

Zdroj médií: depositphotos.com.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?