Zvuková izolace nového Rolls-Royce Ghost váží metrák

18. 8. 2020 2 min. čtení Aktuality

Ticho na palubě je doménou luxusních vozů. Jenže zapomeňte na BMW nebo Mercedesy. Tyhle značky hrají v pohodlí posádky pořád ještě druhé housle. Takový Rolls-Royce na to jde skutečně důkladně.

Rolls-Royce Ghost

Co dělá v autě hluk, je především motor. Sametový chod dvanáctiválce o objemu 6,75 litru asi nikoho neurazí, ale u Rolls-Royce není v interiéru přípustné nic jiného, než co největší ticho, klid a pohoda. Nejproblematičtější jsou v tomto směru dutiny. Vnitřky dveří, podlaha nebo zkrátka cokoliv, kde je nějaký prostor, který může fungovat jako ozvučnice nebo rezonátor, je potřeba něčím vycpat. Ideálně materiálem, který zvuky pohlcuje.

Také čtěte

Hyundai NEXO a Sonata Hybrid dosáhly rychlostních rekordů

Týmy inženýrů Hyundai z obou stran Tichého oceánu se 25. září 2019 pokusily na solných pláních Bonneville o stanovení dvou novýc…

30. 10. 2019 Aktuality

A přesně takového materiálu je na na Ghostu necelých 100 kilogramů (99,7). V době, kdy se automobilky snaží šetřit každé deko, zůstává Rolls-Royce velkopansky nekompromisní a své zákazníky nechce vystavit jakémukoliv hluku.

Jenže to není jen o nějaké akustické pěně. Samozřejmostí jsou dvojitá skla, dvojitá přepážka mezi motorem a interiérem a dokonce i speciální pneumatiky, které mají speciální akustickou pěnu zevnitř. Jenže, jak uvedl člověk, který má u nového Ghostu na starosti právě akustiku - Tom Davis-Reason, na palubě prototypu bylo takové ticho, že to bylo až nepřirozené. Vyvinuli tedy speciální "hluk", něco jako vydávají elektromobily, ale samozřejmě mnohem tišší a decentnější.

Zdroj médií: Flickr

Podobné články

Máme pro vás zajímavé rady, tipy a akční nabídky vozů. Chcete o nich vědět?