Hyundai investuje 1,55 miliardy USD do nového výrobního závodu v Indonésii

28. 11. 2019 1 min. čtení Aktuality

Společnost Hyundai Motor Company oznámila, že uzavřela memorandum o shodě s indonéskou vládou ohledně jejího prvního výrobního závodu v této zemi. Rozšířením výroby do Indie si zajistí budoucí zdroje růstu, které pomohou vyvážit zpomalující poptávku na globálním automobilovém trhu.

Nejmodernější výrobní závod bude vybudován na pozemku o rozloze 77,6 hektaru ve velkoměstě Kota Deltamas, které sdružuje průmyslové, obchodní a obytné zóny východně od Jakarty, hlavního města čtvrté nejlidnatější země na světě.

Slavnostní oficiální podepsání memoranda o shodě se uskutečnilo 26. listopadu v jihokorejském výrobním závodě společnosti Hyundai v Ulsanu, který je největším integrovaným závodem na výrobu automobilů na světě. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili prezident Indonésie Joko Widodo, Luhut Binsar Pandjaitan, ministr Indonésie pro koordinaci námořních záležitostí a investicí, Airlangga Hartarto, ministr Indonésie pro koordinaci hospodářských záležitostí, Bahlil Lahadalia, předseda komise pro koordinaci investic v Indonésii (BKPM), Euisun Chung, výkonný viceprezident společnosti Hyundai Motor Group, a Wonhee Lee, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Company.

Podobné články