Continental představil pneumatiku, která se sama dohustí

24. 9. 2019 4 min. čtení Aktuality

Elektroniky jsou dnes plná auta. I jednoduše fungující a osvědčená zrcátka časem, zdá se, nahradí kamery. A ani pneumatiky nebudou patrně ušetřeny.

Continental představil pneumatiku, která se sama dohustí

Je vybavena senzory a elektronikou

Firma Continental představila novou pneumatiku. Conti C.A.R.E. však není jen tak obyčejný plášť. Je vybaven senzory a elektronikou, která neustále kontroluje tlak.

Letní pneumatiky Continental v nabídkách e-shopů

V okamžiku, kdy zjistí, že je nedostatečný, pomocí odstředivé pumpy, zabudované v disku, se pneumatika sama dohustí tak, aby spotřeba byla co nejnižší. Krom toho hlídají senzory i hloubku vzorku a kvalitu gumy, která samozřejmě stárne a objevují se na ní drobné prasklinky. Ty pak mohou zapříčinit defekt zrovna v okamžiku, kdy je to nejméně potřeba.

Conti C.A.R.E. míří na auta budoucnosti a na sdílenou mobilitu. Díky přítomnosti WiFi a Bluetooth modulu bude možné kontrolovat stav obutí třeba celé flotily na dálku.

Zdroj médií: continental
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články