Chcete závodní hru s pořádným zvukem aut? Forza Horizon 5 vám tohle splní

16. 7. 2021 1 min. čtení Aktuality

Jestli patříte k těm, co mají rádi auta nejen v reálném světě, ale i na virtuálních tratích, možná oceníte hru, která umí pořádně vtáhnout.

Forza Horizon 5 si nehraje na realitu, ale přesto nabídne velkou míru imerze. Jak? Pomocí velmi realistických zvuků aut. Nedávno se vývojáři  pochlubili, že hra bude realisticky počítat odrazy zvuků od povrchů. To znamená, že se akustická kulisa bude neustále měnit a jinak bude znít motor v tunelu a jinak na otevřeném prostranství.

Vývojáři nahrávali samotné projevy motorů reálných aut a to, co hráč uslyší, bude ovlivněno i třeba tím, jaký má daný vůz výfuk, převodovku, nebo turbodmychadlo. Vylepšením samozřejmě projde i fyzika, grafická stránka hry a obří bude i nabídka dostupných aut. Vydání na Xbox One, Xbox Series S a PC bychom se měli dočkat 11. listopadu tohoto roku.

Zdroj médií: Microsoft
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?