Auto na leasing bez akontace. Jde to?

4. 1. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Automobil dnes potřebuje téměř každá rodina a každý živnostník. Bohužel, ne všichni máme k dispozici potřebnou hotovost, a tak musíme někdy sáhnout po nákupu například na leasing. Při volbě leasingu nejste majitelem vozidla vy ale leasingová společnost. Po uplynutí leasingu pak můžete za symbolickou částku vozidlo odkoupit.

Leasing je obzvlášť výhodný pro podnikatele, kteří si mohou splátky zahrnout do daňově uznatelných nákladů. Když máme vybranou leasingovou společnost, je poté nutné uhradit akontaci.

Co to ale vlastně akontace je, a jaký vliv má na náš leasing? Akontace je první mimořádná splátka nebo záloha obecně. U leasingu nebo splátkového prodeje akontace znamená první splátku kupní ceny. Výše akontace tedy ovlivňuje další výši splátek a obvykle i výši úroků, protože lidé, kteří složí větší akontaci, bývají obvykle považováni za méně rizikové. Běžná výše akontace se pohybuje u různých společností od 10 % do 15 % z pořizovací částky vozidla. U některých společností můžeme najít nabídky na prodej s akontací 0 %. Vyplatí se ale tato nabídka?

Auto na leasing bez akontace. Jde to?

Akontace 0 procent znamená, že si vozidlo můžete odvést takzvaně „bez peněz“, tedy není potřeba mít našetřenou jakoukoliv částku. Takový leasing je ale pro společnosti velmi rizikový, a tak něj narazíte jen ojediněle. Dále bývá podmíněn splněním určitých podmínek leasingové společnosti, jako například využití leasingu již v minulosti. Pokud splníte všechny podmínky, pak z přehledu všech leasingových nabídek vychází jasný výsledek. Byť prvotní investice je u těchto produktů nulová, tak pozdější splátky leasingu jsou o dost vyšší než při složení akontace. Za tento produkt vám společnosti nebudou účtovat žádné extra poplatky a cena vozu se rozloží do smluvené doby leasingu. Pokud jste si tedy jistí, že vaše příjmy jsou schopny snést vyšší splátky za vůz, pak je leasing s nulovou akontací jedna z možných voleb.

Jde sehnat auto na leasing bez akontace?

Zdroj médií: unsplash
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča vždycky snila o tom být nadějným chemikem, od školy si chodívá odpočinout na garáž a víkendy tráví s foťákem na nejrůznějších tuning srazech.

Podobné články