Toyota Yaris proti Daihatsu Mira na závodním okruhu aneb souboj městských přibližovadel

22. 9. 2019 1 min. čtení Aktuality

YouTube kanál Mighty Car Mods zveřejnil video, ve kterém proti sobě postavil Daihatsu Mira z roku 1992 a o dost modernější Toyotu Yaris. A srovnáván byl aspekt, který se u těchto vozů obvykle opravdu nehodnotí.

Toyota Yaris proti Daihatsu Mira na závodním okruhu

Auto do města jsou obvykle vyrobena s ohledem na malé rozměry, nízkou spotřebu a praktičnost. Co se ale stane, když mají závodit na okruhu?

Lepší držák na kelímek s kávou nebo parkovací kamera jsou výhody, které na závodním okruhu absolutně nehrají roli. Tam jde především o jízdní vlastnosti a výkon motoru. Ale bylo by omylem si myslet, že souboj minivozů na okruhu bude nuda.

Je tedy pravda, že Daihatsu "utrpělo" pár drobných upgradů. Jeho malý motůrek o objemu 660 kubických centimetrů dostal turbo a vydoluje ze sebe 67 koní. Tento výkon je přenášen na všechna čtyři kola, která jsou oproti sériovému stavu širší, takže teoreticky by vůz měl lépe držet v zatáčkách.

Yaris má výhodu objemu. Jeho motor je totiž čtyřválec o obsahu 1,3 litru o výkonu 86 koní. Jinak je, až na zvláštní světelnou lištu na čumáku, v sériovém stavu.

Závod dopadl možná trochu překvapivě, ale na to už se podívejte sami.

Podobné články