Toyota obnoví výrobu dílů na Land Cruiser 40

4. 8. 2021 1 min. čtení Aktuality Toyota

Některé vozy jsou takové držáky, že se jich celá řada dochovala do dnes. I proto stojí za to, vyrábět na ně náhradní díly, což jejich životnost ještě víc prodlouží.

Nezničitelný Land Cruiser má své prvopočátky v roce 1950, konkrétně v korejské válce. Generace 40 se pak začala dělat v roce 1960. Jednoduchý, ale velmi robustní stroj je mezi sběrateli ceněným artiklem a mnoho těchto aut stále jezdí, často v ne zrovna jednoduchých podmínkách. Toyota však zaznamenala obavy majitelů, že z důvodu nedostatku dílů nebudou moci nadále svá auta provozovat. Řešení se tak nabízí samo.

Ano, Toyota Gazoo Racing obnoví ku příležitosti 70 let modelu Land Cruiser výrobu dílů pro čtyřicítkovou řadu. Automobilka si předem udělala menší průzkum, aby zjistila, jaké konkrétní díly jsou nejvíc poptávané. Nakonec se budou vyrábět komponenty pro pohon, brzdovou soustavu a výfukovou soustavu. Na trh se díly dostanou v roce 2022.

Zdroj médií: Toyota
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články