Elon Musk opět hýbe trhy. Jediný tweet způsobil pád kryptoměn

13. 5. 2021 1 min. čtení Aktuality Tesla

Kryptoměny jsou podle mnoha odborníků měnou budoucnosti. Zatím jsou ale extrémně volatilní, což znamená, že dost kolísají. Poslední velký výkyv způsobil šéf Tesly, Elon Musk.

Nedávno totiž začala tato automobilka přijímat platby neznámější kryptoměnou - bitcoinem. To samozřejmě vzbudilo důvěru a každý taková informace měnu i posílí. Jenže v noci ze středy na čtvrtek Musk změnil názor. Celý trh s kryptem samozřejmě reagoval silným poklesem.

Na Twitteru oznámil, že Tesla končí platbami bitcoinem. Jako důvod uvedl, že těžba této kryptoměny způsobuje nárůst spotřeby fosilních paliv, zejména uhlí. To se využívá na výrobu elektrické energie, které je na těžbu bitcoinů potřeba stále víc a víc. Musk dále dodal, že kryptoměny jsou sice ideově skvělé a mají budoucnost, ale není možné, abychom za to platili škodami na životním prostředí.

Zdroj médií: Pxhere
Jakub Mokříš

Autor článku
Kuba má rád praktická auta, která dávají smysl, ale i ta, která moc smysl nedávají a dělají primárně radost. Sám na nich něco málo udělá, ale složitější úkoly raději přenechá profíkům.

Podobné články