Články

Test ojetiny Peugeot 308 SW 1.6 HDI: nehezký praktik

Náhrada modelové řady 307 se začala vyrábět v roce 2007 a v roce 2014 přišla druhá generace "třistaosmičky". Tu si ale necháme na jindy, dnes se podíváme na původní řadu a máme tu rovnou zástupce v Česku nejpopulárnější - kombík.

6 min. čtení

Test: Lexus NX 300h - překvapivě dostupné a komfortní SUV

Tento test nebyl jednoduchý. Ono totiž od určité cenové hladiny se auta netestují snadno. Ve většině případů člověk musí vyloženě cíleně hledat chyby, aby vůbec v recenzi bylo co kritizovat. V případě Lexusu NX 300h to nebylo jinak a když jsem si ho v Praze přebíral, trochu jsem tušil…

10 min. čtení

Jak připravit auto na letní sezónu

S blížícím se létem potřebuje péči nejen postava, ale i automobily. Letní pařáky dávají zabrat jak řidičům, tak jejich plechovým miláčkům. Je proto dobré být připraven a vyhnout se tak nemilému překvapení.

2 min. čtení

Fungují zimní pneumatiky v létě?

Mezi oblíbené “disciplíny” patří u českých řidičů dojíždění zimních pneumatik “až na doraz”. Pláště, u kterých je jasné, že se nevyplatí je zouvat a zase obouvat zpět na příští zimu, si o to vyloženě říkají. Možná je to ekonomické, je to však správné? 

2 min. čtení

Třetině řidičů v Praze se už nevyplatí auto

Více než třetině pražských řidičů se už nevyplatí cestovat po hlavním městě vlastním autem a využívají jej pouze mimo Prahu. Nejvíc jim vadí problémy s parkováním a vysoké náklady na provozování vlastního vozu. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK. 

2 min. čtení

Jaguar I-Pace je v losím testu propadák

Elektrický Jaguar I-Pace je sice vozem roku, ale prodeje tomu zdaleka neodpovídají. A případné zájemce nebo majitele rozhodně nepotěší ani výsledek losího testu, který provedl známý YouTube kanál km77.

1 min. čtení