Žebříček nejprodávanějších elektromobilů v ČR v roce 2019

29. 10. 2020 4 min. čtení Elektromobilita

Zatím v Česku nenaleznete dobíjecí stanici na každém rohu, přesto si lidé oblibují ve velkém elektromobily. Nevadí jim ani vyšší pořizovací cena, která se ale vykompenzuje nižšími náklady na provoz. 

Žebříček nejprodávanějších elektromobilů

Ještě před pár lety by to bylo velké sci-fi, dnes je to každodenní realita. Na ulicích potkáváme tiché elektromobily, které lidé nabíjejí doma nebo na dobíjecích stanicích. Češi nezůstávají pozadu, a tak pořizují do svých domácností taková auta ve velkém. 

Elektromobily mohou snadno konkurovat autům se spalovacími motory, neboť doba výrazně postoupila a dnes už mají tyto vozy vysoký kilometrový dojezd. Doby, kdy jste s elektromobilem ujeli sotva 50 kilometrů a ještě v zimě mrzli, protože topení samozřejmě také ubírá na dojezdových kilometrech, jsou tak už dávno pryč.

Online inzeráty elektroaut a hybridních vozů

Abychom získali nějakou představu o prodejích, podívali jsme se do ročenky Svazu dovozců automobilů z roku 2019. Jaké podle vás vyšlo číslo celkových prodejů? A máte doma také elektromobil?

Nejprodávanější elektromobily v Česku

Dohromady se za loňský rok prodalo v České republice 756 nových čiště elektrických osobních vozů. Mezi jednotlivé značky a modely patří:

Žebříček elektromobilů dle Svazu dovozců automobilů
Model automobiluPočet prodaných kusů
Tesla (všechny modely)120
BMW i3101
Nissan Leaf94
Hyundai Ioniq90
VW Golf72
Hyundai Kona48
Jaguar I-Pace47
Audi E-Tron47
Nissan NV20045
Volkswagen Up!32
Škoda Citigo28
Zbývající značky32

Zdroj médií: Pixabay
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?