Testy vody do ostřikovačů

5. 9. 2021 2 min. čtení Tipy a rady Jak vybrat provozní kapaliny Vše o kapalině do ostřikovačů Výběr směsi do ostřikovačů Rádce motoristy

Směs do ostřikovačů je nedílnou součástí automobilů, protože zajišťuje čisté čelní sklo. Když dojde, může to být zejména v zimních měsících problém - přes okno prostě není vidět.

Testy vody do ostřikovačů

Dnes se podíváme na test kapalin do ostřikovačů pro letošní sezónu. Ačkoli nutno podotknout, že letní směsi nejsou až tak důležité jako ty zimní, u kterých řidiči potřebují, aby byly opravdu kvalitní a dokázaly setřít všechnu špínu, aniž by za sebou následně stěrače zanechávaly šmouhy. Naproti tomu v létě je největším nepřítelem čelního skla hmyz, který ale můžete z okna odstranit snadno vodou - tedy umýt.

Není potřeba sahat po směsích, které obsahují aceton nebo methanol, které jsou solidními rozpouštědly a jsou rovněž toxické. V zimě je lepší dát přednost směsím, které obsahují denaturovaný alkohol - tedy líh.

Při výběru směsi do ostřikovačů čtěte štítky a tedy složení. Často v supermarketech můžete narazit na kapaliny, které lákají na super nízkou cenu, ale ty mohou obsahovat právě jedovaté látky. Což není úplně žádoucí, protože vám mohou sežrat lak nebo zničit pryžové těsnění, ale jejich velkou výhodou je právě ta cena.

Při nákupu se zaměřte na množství. Zde platí jednoduché pravidlo, čím větší balení, tím vyjde levněji jeden litr kapaliny.

Kapaliny do ostřikovačů podle německého testu:

Test směsi do ostřikovačů
Název Průměrná cena - objemHodnocení dle Testberisch
Sonax Xtreme NanoPro425 korun - 5 litrů1,2 - 93 %
Sonax Xtreme (letní)250 korun - 3 litry1,3 - 90 %
OMV Caristal Premiumna poptání - 2 litry2,0 - 80 %
Shell EasyCleanna poptání - 4 litry2,3 - 74 %
Nigrin 125 korun - 3 litrů2,8 - 73,5 %

Nejprodávanější produkty v Česku:

Nejprodávanější směsi

ZařazeníNázevCenaObjem
Levné produktyHappy Car (letní)45 korun5 litrů
Levné produktySheron (letní)17 korun1 litr
Střední cena Sheron Nano plus (letní)65 korun4 litry
Střední cenaCarlson Pink Lady (letní)64 korun5 litrů
TOP produktySonax Xtreme NanoPro425 korun5 litrů
TOP produktyAngelwax Clarity431 korun1 lit

A jak je to s tou po domácku umíchanou směsí? To si můžete přečíst zde. Pak už jen záleží na tom, jestli se vám produkt chce dělat doma, nebo to oželíte a půjde si do obchodu koupit tu nejlevnější směs.

Zdroj médií: Depositphotos
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je v jedné ruce foťák a v druhé pero, s kterým si vše pečlivě zapisuje. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články