Podmínky cestování z ČR na Slovensko

27. 6. 2022 1 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Cestování autem na Slovensko

Láká vás ovčí sýr nebo snad lahodná brynza na haluškách? Pak jistě uvažujete o cestě na Slovensko. Naštěstí vše nasvědčuje jednoduchému cestování bez komplikací.

Cestování na Slovensko - aktuálně

Covid nákaza dala všem poslední dva roky zabrat. Různé země omezení nákazy řešily různými zákazy a podmínkami. To je naštěstí ale už dávno pryč. Do většiny evropských států už nepotřebujete žádné potvrzení o bezinfekčností.

Jak je to s cestou na Slovensko?

Stejná situace je i při cestování na Slovensko. Na hranicích, ani například v hotelech či restauracích nikdo nekontroluje, jestli jste očkovaní nebo jste si udělali test. Není potřeba vyplňovat příjezdový formulář, ani si hlídat dobu povinné karantény. Aktuální život se tedy pomalu dostává do starých kolejí jako před třemi lety, kdy jste se mohli rozmyslet z hodiny na hodinu a prostě někam bez rozmýšlení vyrazit.

Jediné, kde je nutné dodržovat nošení respirátorů jsou zdravotnická a sociální zařízení, kde mohou být klienti náchylnější k nakažení.

Pro návrat zpět do České republiky není rovněž nutné vyplňovat příjezdový formulář nebo se jinak prokazovat. Nicméně, pokud se necítíte dobře, je vhodné si udělat alespoň antigenní test, abyste potvrdili nebo vyloučili nákazu a zbytečně tak neohrožovali nikoho ve svém okolí.

Zdroj info: MZV ČR.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?