Na co dát pozor při pronájmu obytného auta

29. 5. 2021 4 min. čtení Tipy a rady

Pokud neplánujete vyrážet na cesty s obytným vozem několikrát do měsíce nebo na několik měsíců v roce, vyplatí se vám pronájem obytného vozu. Při pronájmu obytňáku je ale potřeba si pohlídat několik věcí.

Na co dát bacha při pronájmu obytného auta

Proč si obytný vůz raději půjčit než koupit

Pokud nebude obytné auto vaším druhým domovem, ve kterém budete trávit podstatnou část roku, vyplatí se vám ho spíše vypůjčit než vlastnit. Odpadne vám tak nejen nemalá investice, kterou budete muset při pořízení vydat. Nebudete se muset ani starat o pojištění, servis, úklid nebo dlouhodobé parkování. To všechno za vás vyřídí společnost, která vám vůz pronajme.

Online inzerce obytných vozů k pronájmu

Co budete muset zaplatit, je pouze částka za vypůjčení na dobu, kdy budete automobil využívat. A dále také kauci, která se pohybuje přibližně od 5 do 20 tisíc korun a poskytuje pronajímateli záruku a případné krytí škod. Pokud plánujete cestu do zahraničí, tak si budete muset vyřídit ještě zahraniční pojištění.

Co si pohlídat při pronájmu obytňáku

Při přebírání vypůjčeného obytného vozu byste si měli zkontrolovat několik věcí.

  • Jednou z nich je stav a stáří vozu. Pokud hledáte levnější variantu, tak samozřejmě nemůžete čekat, že dostanete k používání nejnovější model.
  • Raději si zkontrolujte, že má obytňák tolik míst na sezení i na spaní, kolik potřebujete.
  • Ověřit byste si měli i povolený nájezd kilometrů, který je lépe nepřekračovat, abyste nemuseli platit penále. Setkat se můžete i s možností neomezeného nájezdu.
  • Zjistěte si, zda máte v ceně výpůjčky plyn a pojištění.
  • V případě, že plánujete cestovat s vaším čtyřnohým mazlíčkem, měli byste si zjistit, jestli tuto možnost pronajímatel umožňuje.

Vše by mělo být řádně podložené smlouvou, kde budou všechny náležitosti uvedené.  Až budete mít všechno vyřešené, stačí už jen zabalit všechno potřebné a můžete vyrazit na cesty.

Zdroj médií: freepik

Podobné články