Kam vyrazit s karavanem nebo obytňákem

17. 6. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Ptáte se, kam vyrazit s karavanem nebo obytňákem? Odpověď je jednoduchá. Kamkoliv. Záleží na vaší povaze a cestovatelských plánech. Karavan nebo obytňák vám bude dobrým parťákem všude.

Plánování cesty s karavanem nebo obytňákem

S karavanem, obytným vozem nebo obytnou dodávkou můžete vyrazit doslova kamkoliv. Záleží hlavně na vás. Ať už vás to táhne do hor nebo k moři, v karavanu nebo obytňáku budete mít skvělou základnu. Dobré je si pouze dopředu zjistit, že všude, kam se chystáte, projedete.

Pokud plánujete i návštěvu měst, měli byste si ověřit, že do nich budete moct  vjet. Některá města vjezd velkých vozů výslovně zakazují. To ale můžete vyřešit zaparkováním na odstavném parkovišti nebo v kempu nedaleko vybraného města. Pokud jedete s karavanem, můžete tam nechat jen ten a dál pokračovat pouze s osobním vozem. Obytný vůz musíte zaparkovat tak, jak je a na další cestu využít jiný způsob dopravy.

S karavanem nebo obytňákem můžete poznávat jak krásy České republiky, tak i celé Evropy. A pokud máte dostatek času, můžete vyrazit klidně i dál. Jen je třeba zjistit, co všechno budete pro cestu do cílové destinace potřebovat, včetně všech dokladů a potvrzení.

Cesty do kempů nebo na divoko

Pokud plánujete vyrazit s karavanem nebo obytňákem na cesty, měli byste si dopředu říct, jestli se budete pohybovat hlavně po kempech nebo kempovat na divoko. Každý styl cesty vyžaduje něco trošku jiného a zároveň nabízí i různé zážitky.

Pokud plánujete vyrazit do kempu nebo projet kempů více, je dobré zjistit si dopředu, jaké nabízejí zázemí a vybavení. Ve většině kempů budete moct využít jejich koupelny a kuchyňky. Často tam také najdete různá hřiště i další možnosti zábavy pro děti a dospělé. Tam si můžete zpříjemnit čas po návratu z výletu nebo si naplánovat zajímavý odpočinkový den bez cestování.

Kempování na divoko nabízí docela jiné možnosti. Ačkoliv některá místa, která jsou pro volné parkování karavanů určená, mohou nabízet určitou úroveň zázemí (například toaletu), je dobré počítat s tím, že se budete muset spolehnout hlavně sami na sebe. Díky tomu ale získáte mnohem více svobody. Na rozdíl od kempu, kde budete mít řadu sousedů, se tady můžete těšit na větší klid. A samozřejmě byste ho měli dopřát i všem okolo.

Zdroj médií: everypixel

Podobné články

Chcete zdarma dostávat prémiový obsah, zajímavé nabídky a akce do svého e-mailu?