Je výhodnější karavan či obytňák koupit nebo půjčit

5. 6. 2021 6 min. čtení Tipy a rady

Cestování s karavanem nebo obytným vozem je dobrodružství pro děti i dospělé. Pokud si chcete podobnou dovolenou také užít, nemusíte si karavan nebo obytňák nutně kupovat. Existuje řada míst, kde si můžete domeček na kolečkách půjčit.

Nákup obytného vozu nebo karavanu

Při nákupu vlastního obytňáku musíte počítat nejen s jednorázovou investicí na jeho pořízení. Je třeba započítat i peníze, které budete muset dát za pojištění, servisní kontroly a opravy.

Měli byste také mít zajištěné místo, kde bude karavan nebo obytňák zaparkovaný, když s ním zrovna nebudete na cestách.

Karavany k půjčení nebo koupi v online inzerátech

Všechny náklady je dobré si spočítat a zároveň si upřímně odpovědět na otázku, jak často a na jak dlouhou dobu budete s karavanem jezdit. Pokud byste ho využívali na jednu nebo dvě dovolené do roka, vyjdou vás hodně draho.

V případě, že budete s karavanem nebo obytňákem jezdit téměř každý víkend nebo plánujete několika týdenní nebo dokonce měsíční cestu, pak už se vám nákup vyplatí.

Půjčení obytného vozu nebo karavanu

V případě, že si karavan nebo obytňák půjčíte pouze na čas vaší dovolené, ušetříte si nejen finance, ale také starosti. Nebudete muset vydat peníze za pořízení vozu, ani se nebudete muset starat o pojištění a servis.

Přemýšlíte o koupi nebo pronájmu obytného vozu? Zde jsou inzeráty

Zároveň vám odpadnou i starosti s parkováním. Vozítko si vyzvednete a zase vrátíte přímo v půjčovně.

V případě, že si chcete kempování vyzkoušet nebo užít jako zpestření na týdenní dovolené, najděte si ve svém okolí spolehlivou půjčovnu, kde si zarezervujete vybraný model a v daný termín budete moct vyrazit.

Zaplatíte tak pouze částku za dobu, kdy budete karavan nebo obytňák opravdu využívat. Plus musíte samozřejmě počítat s kaucí, kterou ale, v případě, že se k vozu budete chovat slušně a vrátíte ho ve stejném stavu jako jste si ho půjčovali, dostanete zpět.

Zdroj médií: freepik

Podobné články