Jak vyměnit stěrače?

10. 11. 2021 1 min. čtení diskuze (0) Názory

Pomalu se probouzí zima. Všimli jste si, že výhled z auta je poněkud horší? To je známka toho, že stěrače potřebují vyměnit.

Jak vyměnit stěrače?

Což by správně mělo proběhnout dvakrát za rok. Nejdůležitější je, si zjistit, jaké stěrače se na autě nachází. Existují dva druhy - ramínkové a bezramínkové.

Ramínkové stěrače jsou kovové a při zvednutí vypadají jako šatní ramínko, jsou starší a vyvíjejí tlak na okno, díky kterému jej pomocí gumiček stírají. Při výměně stačí vyměnit pouze gumičku, v případě poškození či přítomnosti rzi se vyměňují celé. Bezramínkové stěrače jsou ploché a většinou plastové. V případě opotřebení se častokrát vyměňují celé.

Samotná výměna není nic složitého. U starších aut stačí v úvodu stěrače zvednout, u nových aut je potřeba stěrače uvést do takzvané montážní polohy. U ramínkového stěrače vytáhněte úchyt a pojistku a stěrač vysuňte z držáku. Následná montáž je pak v opačném pořadí. Výměnu bezramínkového stěrače pak uskutečníte tím, že odjistíte pojistku a stěrač celý vytáhnete a namontujete nový.

Zdroj médií: Depositphotos.
Nikola Vrabel

Autor článku
Nikča vždycky snila o tom být nadějným chemikem, od školy si chodívá odpočinout na garáž a víkendy tráví s foťákem na nejrůznějších tuning srazech.

Podobné články