Dlouhodobé pojištění auta do zahraničí

27. 7. 2021 2 min. čtení Tipy a rady

Před cestou do zahraničí byste měli zajistit pojištění nejen pro sebe, ale pokud se chystáte jet vozem, tak i pro něj. A to hlavně v případě, že se chystáte odjet na delší dobu.

Dlouhodobé pojištění auta do zahraničí

Dlouhodobé pojištění pomocí zelené karty

Pokud se chystáte odjet do zahraničí na delší dobu, využijete povinné ručení a pojištění vozu pomocí zelené karty. Tento dokument je mezinárodně uznávaný a odpadne vám díky němu hromada byrokracie. V zelené kartě získáte osvědčení o pojištění auta. V případě policejní kontroly nebo nehody naleznou příslušné úřady na zelené kartě informace o úrovni pojištění vašeho vozu.

Systém zelené karty platí ve 47 zemích. Spolehnout se na něj můžete ve státech patřících do Evropské unie, Rusku a dokonce i některých zemích v severní Africe nebo na Blízkém východě. Aktuální informace je ale dobré si před odjezdem ověřit přímo u České kanceláře pojistitelů.

Připojištění auta do zahraničí

V případě, že vám bude v zahraničí způsobena škoda, díky zelené kartě máte jistotu, že se vám dostane odškodnění. Musíte ale počítat s tím, že limity povinného ručení mohou být pro cesty do zahraničí příliš nízké. Proto je dobré si na kratší časový úsek sjednat i krátkodobé připojištění vozu pro konkrétní státy, do kterých se chystáte. To samé platí i pro státy, ve kterých systém zelené karty neplatí.

Technická asistence vozidla v zahraničí

K pojištění do zahraničí získáte většinou také asistenční služby. Ty ale platí pro vás, ne pro vaše auto. Ale i to je možné vyřešit. Můžete si sjednat technickou asistenci vozidla do zahraničí. Tento typ pojištění vám zajistí asistenci v případě, že vás na cestách potká nehoda nebo porucha. Asistenční služba vám pomůže situaci vyřešit a zároveň sehnat i odtah a servis. To vám v komplikované situaci může ušetřit spoustu nervů.

Cestovní pojištění do zahraničí

Při cestě do zahraničí byste neměli zapomínat ani na sebe. V případě, že se stanete účastníkem dopravní nehody, může dojít nejen k poškození vozu, ale je možné, že utrpíte úraz i vy osobně. Proto byste neměli před cestou do zahraničí zapomínat ani na sjednání cestovního pojištění pro sebe. Pak už můžete bez starostí vyrazit na cestu.

Zdroj médií: everypixel

Podobné články