Covidová opatření v Chorvatsku

5. 6. 2022 1 min. čtení Tipy a rady Rádce motoristy Cestování do zahraničí Cestování autem do Chorvatska

Pandemie koronaviru už je zdárně snad za námi. I tak v některých zemích zůstávají v platnosti některá opatření a samozřejmě i povinnost být naočkován. Jak je to v českém dovolenkovém ráji?

Covidová opatření v Chorvatsku

Máme pro vás dobrou zprávu. Do Chorvatska se letos dostanete, aniž byste museli splnit nějaké speciální požadavky. Od začátku května se zrušila veškerá opatření týkající se koronaviru.

Pokud tedy vyrážíte pozemní nebo leteckou dopravou, ani v jednom případě se nebudete muset prokazovat bezinfekčností – koronavirus v Chorvatsku je tedy pro tuto sezonu pryč. Není ani nutné vyplňovat příjezdový formulář.

Dovolenkování jako před pandemií se stává pomalu skutečností! Jediným místem,  kde je povinné nosit respirátory, jsou zdravotnická a sociální zařízení. Všude jinde byla povinnost zrušena. Pro návrat zpět do Česka rovněž nejsou stanoveny žádné podmínky.

Jestliže se po návratu domů necítíte dobře, je vhodné si udělat test a nákazu případně vyvrátit. Tímto chováním můžete zamezit dalšímu šíření. Doporučujeme lidem, aby se chovali rozumně, i když je pandemie u konce. Nejlepší ochranou je prevence. Nikoho nenutíme do očkování, spíše aby cestovatelé nezapomínali na základní hygienu – tedy vydezinfikovat si nebo případně řádně si umýt ruce.

Zdroj info: Ministerstvo zahraničních věcí.
Zdroj médií: Depositphotos.
Michaela Rubešová

Autor článku
Poznávacím znamením Míši je foťák v ruce. Ráda cestuje, ochutnává dobrá jídla a miluje výjimečná auta s duší.

Podobné články

Chcete zdarma dostávat zajímavé rady a tipy na auto-moto akce nejen na víkendy?