Co je zpětný leasing na auto, jaké jsou jeho výhody?

11. 12. 2020 2 min. čtení Tipy a rady

Čas od času se většina lidí dostane do finanční tísně. Pokud se v této situaci ocitnete, máte jako majitel automobilu o možnost víc, jak toto náročné období překlenout. Můžete využít zpětný leasing na auto.

Co je zpětný leasing na auto

Co je to zpětný leasing na auto

Zpětný leasing nabízí možnost, jak získat finanční hotovost za relativně krátký čas. Přestože v Čechách není ještě příliš rozšířený, několik finančních a leasingových společností ho v nabídce má. Pokud ho chcete využít, musíte jednu z těchto společností kontaktovat a nabídnout jí svoje auto k odkoupení. Po důkladném prověření stavu vozu a stanovení výkupní ceny sepíšete s leasingovkou smlouvu. Tím se společnost stává majitelem a pronajímatelem vašeho vozu. Vy si ho pak, stejně jako při klasickém leasingu, pronajímáte za dohodnutou měsíční částku a můžete ho dále využívat. Čím déle budete vůz splácet, tím více samozřejmě zaplatíte na úrocích. Po kompletním splacení se vůz opět stává vaším majetkem.

Výhody zpětného leasingu

Zpětný leasing na auto má několik nesporných výhod:

  • Nižší míra úroku – při využití zpětného leasingu získáte nižší úrok, než nabízí finanční domy při využití kreditní karty. Zároveň máte garantované podmínky leasingu po celou dobu jeho trvání.
  • Bezúčelová půjčka – leasing můžete využít na cokoliv bez udání důvodu. Nikdo se vás nebude ptát, jestli jste ztratil práci a potřebujete získat finance jinou cestou nebo se vám krátkodobě zvedly životní náklady. Peníze budete mít k dispozici.
  • Daňové výhody pro podnikatele – jste-li podnikatelem, můžete využívat podobných daňových úlev jako při klasickém leasingu.
  • Rychlá dostupnost – hotovost získáte rychle. Po posouzení stavu vozu a sepsání smlouvy, vám budou peníze vyplaceny.

Nevýhody zpětného leasingu na auto

Zpětný leasing má samozřejmě i několik nevýhod, které vám mohou jeho využití zkomplikovat nebo rovnou překazit:

  • Horší dostupnost pro starší auta – automobily, která už se po silnicích nějaký ten rok prohání a mají pár šrámů, nemají velkou hodnotu. O takové vozy nemají leasingové společnosti zájem. Jste-li například majitelem starého favorita, nemáte moc velkou šanci leasing využít.
  • Nejste vlastníkem auta – při využití zpětného leasingu se majitelem vozu stává společnost, která ho poskytuje. Vy jste do doby splacení pouze nájemcem.

Zdroj médií: freepik

Podobné články